انواع انگل ها، قارچ ها، باکتری ها می توانند روی پوست ما بنشینند، همه این ناراحتی های کوچک سلامت و زیبایی پوست ما را تهدید می کند. بنابراین شناخت و درمان آنها برای سلامت بدن ما بسیار مهم است. در این مرحله لایه برداری با لیزر کربنی یا لایه برداری کربنی در تکنیک پیلینگ تراپی ترکیبی یکی از روش های مناسبی است که می توانیم برای اصلاح آسیب های پوستی خود از آن استفاده کنیم.
یکی از معیارهای زیبایی در همه دوران ها زیبایی پوست و داشتن پوستی سالم و بدون لک و آکنه است. زیبا بودن عزت نفس ما را افزایش می دهد و به ما کمک می کند راحت تر و بهتر با دیگران ارتباط برقرار کنیم.
زیبایی پوست یکی از عوامل مهم در زیبایی صورت ماست. اگر از پوست خود مراقبت نکنیم، آسیب می بیند و زیبایی خود را از دست می دهد، پس باید راهی برای از بین بردن آنها پیدا کنیم.
من فاطمه حبشی هستم و قصد دارم روش پیلینگ ترکیبی و مزایا و معایب آن را معرفی کنم و نحوه عمل این روش را به اختصار توضیح دهم.
عناوین اصلی این صفحه
پشته درمانی ترکیبی چیست؟
یکی از بهترین روش های لایه برداری، لایه برداری با لیزر کربنی است که می تواند بسیاری از لکه ها و لک های تیره را از بین ببرد. این یکی از بهترین روش های لایه برداری با بهترین کارایی و کمترین عوارض است.
گفته می شود این نوع سوزش باعث ایجاد کلاژن می شود که پوست را جوان می کند. سوختگی لیزر کربن باعث درخشندگی پوست می شود و در واقع همراه با این سوختگی سلول های مرده را از سطح پوست جدا کرده و سلول های جدید را جایگزین می کند. پس از این فرآیند، پوست ما روشن، تمیز و نرم می شود. در این روش ابتدا لایه ای از کربن روی پوست قرار می گیرد که به داخل پوست نفوذ می کند و سپس فرآیند لیزر آغاز می شود.
همچنین بخوانید: نور درمانی یا نور درمانی (اثرات شگفت انگیز آن بر روی پوست)
نور لیزر با شدت بالا به کربن ها جذب می شود و باعث از بین رفتن آنها می شود که کربن ها، سلول های مرده و چربی اضافی پوست را از بین می برد. در نهایت این روش که لایه برداری پوست با لیزر یا ترکیبی از روش های درمانی است باعث لایه برداری پوست می شود و پوست ما را زیباتر می کند.
مزایای لایه برداری یا لایه برداری با لیزر کربن چیست؟
از شر لکه های پوستی ناشی از موهای خورشید خلاص شوید
اشعه ماوراء بنفش که در معرض نور خورشید است می تواند باعث پیری زودرس سلول های پوست شود که در واقع اگر از پوست خود به خوبی مراقبت کنیم می توانیم تا حد زیادی از این آسیب جلوگیری کنیم. اما زمانی که حتی از ضدآفتاب هم استفاده نمی کنیم این اثرات روی پوست ما انجام می شود و نیاز به درمان داریم، مثل اینکه لایه برداری با روش ترکیبی لایه برداری که در مورد آن صحبت کردیم می تواند یکی از بهترین روش های درمانی باشد.
مهمترین مزیت این تکنیک پاکسازی عمیق پوست است
کربنی که به این روش روی پوست اعمال می شود، توانایی جذب چربی و کثیفی اضافی را دارد که سپس منافذ مسدود شده پوست (به دلیل چربی، باکتری، قارچ های پوست و ناخالصی های ریز) را به طور کامل پاک می کند. در نتیجه اکسیژن رسانی به بافت های پوست افزایش یافته و زیبایی و شفافیت پوست دو چندان می شود.
با این روش پاکسازی بسیار عمیق است و قبل از مراجعه به مرکز درمانی برای اعمال این روش از اسکراب های پوستی یا عوامل هورمونی مانند لاکتان استفاده نکنید.
بیشتر بخوانید: فواید و مزایای ماسک صورت چیست؟
کاهش ضخامت قرنیه و افزایش شفافیت پوست
پیل تراپی در روش لایه برداری ترکیبی از پرتو لیزر برای حذف ذرات کربن به همراه سلول های مرده پوست استفاده می کند و پوستی شاداب و درخشان برای شما به ارمغان می آورد.
اما خوب است بدانید که این لایه برداری تنها به حذف لایه های شاخی پوست محدود نمی شود. فراموش نکنید که برداشتن لایه های سطحی می تواند پوست را نازک کرده و خاصیت محافظتی خود را از دست بدهد. در واقع با این تکنیک خاص لایه برداری، سلول های مرده از سطح پوست برداشته شده و سلول های جدید همزمان جایگزین می شوند. پس از این روش، پوست شفاف، تمیز و چندین درجه روشن تر می شود.
جوانسازی ایمن با لایه برداری ترکیبی
به یاد داشته باشید که با این روش علاوه بر سلول های سطح پوست، سلول های زیرین نیز مورد هدف قرار می گیرند، بنابراین نتیجه این کار تولید کلاژن در پوست است که باعث کاهش چین و چروک و افزایش بافت پوست می شود.
نکته مهم: کلاژن سازی با این روش بلافاصله قابل مشاهده نیست، اما به مرور زمان شاهد سفت شدن پوست صورت و ظاهر شدن اثر جوان کنندگی آن خواهید بود.
چربی اضافی را از سطح پوست پاک کنید و آکنه را درمان کنید
گرما از طریق پرتو لیزر به خون اعمال شد. باکتری های مولد آکنه را از بین ببرید.
روش لایه برداری ترکیبی را می توان برای کل سطح پوست انجام داد
لایه برداری پیچیده یا لایه برداری کربن با لیزر یک روش درمانی غیر تهاجمی است که نه تنها روی صورت، بلکه روی پوست سینه، ران و پشت نیز اعمال می شود.
این روش مخصوصا برای خانم هایی که بعد از بارداری لکه ها و جوش های پوستی دارند یا مشکلات هورمونی دارند موثر است.
همچنین بخوانید: مراحل پاکسازی پوست حرفه ای را بشناسید
معایب درمان ترکیبی یا تکنیک های لیزر کربن چیست؟
اکثر متخصصان مدعی هستند که روش لایه برداری ترکیبی تراپی مشکلی ایجاد نمی کند و اگر توسط متخصصان این حوزه انجام شود و فرد به بیماری یا حساسیت خاصی مبتلا نشود، نتیجه بدون مشکل خواهد بود. برخی از مشکلات لایه برداری کربن با لیزر مانند قرمزی و افزایش دمای بدن پس از انجام عمل به سرعت از بین می روند و پوست به حالت طبیعی خود باز می گردد که بسیار مثبت است.
با این حال، افراد مبتلا به بیماری های پوستی خاص، زنان باردار یا افراد مبتلا به مشکلات تخمدان و مبتلایان به سرطان باید قبل از انجام پیل تراپی مشترک یا هر نوع لیزر درمانی با پزشک خود مشورت کنند.
هزینه سلول کربن توسط لیزر
هزینه لایه برداری بستگی به فردی دارد که قصد انجام آن را دارد، زیرا ممکن است فردی به لایه برداری سطحی تری نیاز داشته باشد، در حالی که دیگران ممکن است به لایه برداری عمیق تر نیاز داشته باشند. بنابراین، پزشک تنها پس از معاینه کامل و معاینه تمام مشکلات و آسیب های پوستی شما می تواند قیمت را اعلام کند. اگر لایه برداری کربن با لیزر به روش درم ابریژن انجام شود، می توان گفت ارزش و قیمت آن بستگی به وسعت منطقه ای دارد که این روش در آن انجام می شود.
همچنین باید غرامت پزشک و تعداد جلسات صورت انجام شده را نیز در نظر بگیرید و بدانید که بیمه این عمل زیبایی را پوشش نمی دهد زیرا غیر ضروری تلقی می شود. کلینیک هایی که این عمل زیباسازی را انجام می دهند معیارهای خاص خود را برای تعیین قیمت کار خود دارند. بنابراین توصیه می شود قبل از لایه برداری با لیزر کربن، قیمت را در چندین کلینیک معتبر جویا شوید.
در پایان باید از صبر و همکاری شما با این مقاله کوتاه تشکر کنم. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد تکنیک های زیبایی و درمانی می توانید با مشاورین مجموعه تماس حاصل فرمایید.